Byłem sobie w Katowicach.

W sumie to ponad miesiąc temu.

W listopadzie pojechałem na południe Polski, do mojego koleżki Kuby, którego poznałem, kiedy był na majówce w Gdyni. Od tego czasu tak sobie gadaliśmy i gadaliśmy, aż w końcu wpadłem na super plan, że po prostu sobie wpadnę do niego, on mi pokaże Katowice i okolice, pojeździmy na deskorolkach i będzie ogólnie miło i przyjemnie.

Chciałem nawet zrobić jakąś obszerniejszą relację, zarówno zdjęciową, jak i tekstową, tak żeby było co czytać i oglądać. Spakowałem aparat do plecaka, jakieś skarpetki na zmianę i wiśta wio Polskim Busem na przygodę. Pominę jedynie to, że nocna podróż wspomnianym wcześniej środkiem transportu była prawdziwą mordęgą. Nie ma co strzępić języka.

Wszystko potoczyło się według mojego planu w taki sposób, że zrobiłem aż dwa zdjęcia. Jedno jest tłem dla tytułu posta, a drugie znajdziesz poniżej. A na nim Seba PTG i Kuba Stelmach, który mnie tak super ugościł (pozdróweczki dla rodziców Kuba!). I to by było na tyle.

skanowanie0030

Wybrałem inną wersję bycia turystą. Po prostu w pewnym momencie zatrzymałem się i uderzyło mnie coś, z czego nie zdawałem sobie jeszcze sprawy. Byłem w całkowicie nowym dla siebie miejscu, z ludźmi, których nigdy nie widziałem i miałem właśnie być może jedyną okazję, aby ich poznawać. Wiadomo, fajnie jest, gdy możemy pokazać, gdzie to się było, z kim się było i potem jeszcze wytłumaczyć innym, dlaczego wybraliśmy akurat to miejsce. Jednak czy musimy tak robić za każdym razem?

Czasami po prostu warto coś przeżyć, o tak po prostu. Dla siebie.

facebook

tumblr

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus