Stworzyłem ponad 40 okładek płyt.

Czterdzieści trzy okładki.

Jakiś czas temu rozmawiałem sobie z moim kolegą Dawidem (coś strasznie często pojawia się w tych blogowych historiach) i podczas jednej z rozmów, padła pewna propozycja, która na pierwszy rzut oka była mocno karkołomna.

 

…SKŁADAK, tak to nazwiemy…

 

Projekt „SKŁADAK” miał być czymś w kształcie „greatest hits” Dawida, działającego obecnie pod pseudonimem Jacob Flâneur. Krótka piłka – 43 egzemplarze płyt, a na nich 7 kawałków wybranych przez samego zainteresowanego, obrazujących, jakim jest on artystą.

20180115_211517.jpg
Wszystkie 43 tracklisty tak wyglądają – napisane moim pięknym charakterem pisma.

I tak właśnie przechodzimy do momentu, w którym pojawiam się ja!

Szczerze mówiąc, to myślałem, że wszystko będzie dużo łatwiejsze. Przecież co to jest: tylko czterdzieści parę małych obrazów! No to trochę się przeliczyłem.

Wpadnięcie na tyle ciekawych i unikalnych pomysłów wymagało ode mnie nie tylko zanurzenia się w czeluściach swojego umysłu czy tumblrów, ale też obejrzenia kilku filmów czy przesłuchania paru płyt. Nie chce nikogo tutaj bajerować i oszukiwać, jaki to miałem super plan na to wszystko. Było zgoła inaczej – tak naprawdę, to miałem wizję na zaledwie jedną okładkę (tą niebieską z rowerem na środku).

Tak więc powoli sobie malowałem przez te kilka dni, zwykle po powrocie z pracy w okolicach 21:00, wspomagając się domowym winem mojej mamy i wspomnianymi wcześniej materiałami audiowizualnymi. To chyba taki nieregularny tryb pracy w pełni pozwolił  mi na to, aby każda z okładek była naprawdę unikalna. To, co miało być problemem – fakt, że tak naprawdę nie wiedziałem, co chcę osiągnąć – zdecydowanie pomogło otworzyć mi głowę i po prostu tworzyć.

Tak też powstały te wszystkie cuda, które możecie obejrzeć poniżej, a jeżeli chcecie stać się posiadaczami takiej kolaboracji między dwoma gdyńskimi artystami, to jedyne co wam potrzeba to 25 złotych i zjawienie się na jednym z wydarzeń, na których koncertować będzie Jacob Flâneur. Poniżej znajdziecie najbliższe daty, a okazji będzie sporo:

19.01. – Klub Stare Kino (Wejherowo)

26.01. – Klub Stare Kino (Wejherowo)

27.01. – Cafe Antykwariat (Kartuzy)

09.02. – Drugi Dom (Gdynia)

15.02 – Protokultura (Gdańsk)

Kończąc ten wpis, zostawiam Was z moją galerią okładek i miejmy nadzieję, że widzimy się na jednym z koncertów!

facebook

tumblr

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus