A po co mi te logo?

To serio takie potrzebne?

Zazwyczaj jest tak, że każdy projekt ma swoje logo, które odróżnia je od reszty tłumu. Nie ma tutaj różnicy to, czy jest to tak poważna firma, jak Nike, której charakterystyczny swoosh zna chyba każdy, czy dla przykładu marka osobista Roberta Lewandowskiego, której logo zobaczyłem po raz pierwszy całkiem niedawno i jest naprawdę klawe.

Ja jednak od pewnego czasu zmagałem się z następującą myślą:

jakie byłoby logo projektu INOMHUS?

To według mnie dość zabawne, że od tylu lat nigdy nie wymyśliłem jakiejś skonkretyzowanej formy identyfikacji wizualnej. A co jak co, ale dla mnie, potencjalnego magistra marketingu powinna to być jasna sprawa. To między innymi wspomniane logo sprawia, że od razu jesteś w stanie rozpoznać to „coś”.

Szczerze mówiąc, to długi czas wyznawałem przewrotną i buntowniczą filozofię „brak logo to moje logo„. Ot nie przywiązywałem do tego większej uwagi, bo wolałem działać i robić swoje rzeczy. Znając mnie, zajęłoby mi to strasznie długo, przez co stanąłbym z różnymi projektami na długo. Nie zdziwiłbym się, jeżeli po tygodniu już by mnie ono denerwowało i pragnąłbym je zmienić.

Wtedy uderzyła mnie myśl: przecież ja mam jakiś tam swój znak graficzny. Tak jakby.

tumblr_ox9io2t1oz1u62vtto1_1280

Moim problemem było chyba to, że nigdy nie traktowałem INOMHUS jako markę, a raczej ideę. Dość ciężko przypisać jakąś identyfikację do pomysłu, który zbiera w sobie tak wiele podkategorii i tak naprawdę nie ogranicza się swoją działalnością. Co najlepsze, to znalazłem ten symbol na moim ulubionym projekcie ubraniowym, jaki do tej pory zrobiłem, czyli dobrze znanej niektórym osobom niebieskiej czilowej czapce z daszkiem. O dziwo, jest tam tak naprawdę wszystko, co jest dla mnie najważniejsze i co cechuje moją twórczość. O co chodzi?

  • projekt haftu narysowałem sobie odręcznie w szkicowniku, rysując bez większego celu,
  • jest na nim zawarta deskorolka, czego znaczenia raczej nie muszę tłumaczyć,
  • nawet to, że jest lekko krzywy (serio) sprawia, że jest on bardziej „mój”.

Nieświadomie zamknąłem w tak banalnym projekcie cały rdzeń projektu.

Niech ten rysunek służy jako moje logo.

facebook

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus