Lokalna muzyka ponad wszystko.

Jakoś tak mam, że wszystko, co jest w jakikolwiek sposób lokalne, jest dla mnie nie tyle, co lepsze, ale też na swój sposób… cenniejsze.

Właśnie dlatego, jestem w stanie dać każde pieniądze za taką twórczość. Jest jakaś niesamowita magia w tym, że ktoś, kogo znasz, stworzył COŚ, a jeszcze lepiej, gdy to coś jest naprawdę najwyżej klasy. W zgodzie z tą myślą w dzisiejszym artykule przedstawię Wam trzy ciekawe projekty lokalne, które cenię i szanuje. Mam nadzieję, że znacie chociaż jeden z nich!

UNDADASEA

19756407_796478897187388_8439014392106689293_n

Prawdziwy klejnot w gdyńskiej koronie. Tak naprawdę, to coraz ciężej znaleźć kogoś, komu nie obiła się uszy ta nazwa. Ciężko też w sumie już stwierdzić, kto dokładnie należy do tego „zespołu”, gdyż jest to dynamiczna akcja, jednak sama idea zawsze pozostaje niezmienna — dobra zabawa i zero spiny. Dla mnie właśnie dlatego UNDADASEA ma tak szybko rosnące grono fanów — niczego nie udają i co najlepsze — świetnie się przy tym bawią. Widać, że ludzie to czują, a za najlepszy dowód niech posłuży frekwencja na tych kilku koncertach, jakie zagrali i przede wszystkim — jak je zagrali. Jeżeli nie wierzycie, że to oni mają najlepszy czil na mieście, wystarczy sprawdzić wideo poniżej, gdy odwiedzili studio Czwórki! Czysta zabawa muzyką w gronie najbliższych ziomali. A potem klik na kanał UNDA RECORDS.

FFB/PRÓŻNIA

freedom for bob/próżnia

To trochę moje takie odkrycie sezonu. Gdzieś tam kiedyś widziałem ksywkę „freedom for bob” jednak nigdy jakoś nie byłem skory przesłuchać, co tam jest grane. Jednak byłem całkowicie kupiony, gdy poznałem drugi projekt tego samego człowieka, nazwany PRÓŻNIA. Co to jest za świeżość! Zero rapu, melodyjne śpiewy, pod gitarowe brzemienia. Jeżeli potrzebujecie wskazówek na temat tego, czego się spodziewać, to Filipowi najbliżej do smutnego Dawida Podsiadło o niezwykle ciekawej barwie głosu. Jednak stale uważam, że takie porównania będą dla niego bardzo krzywdzące. Najlepiej samemu ocenić czy projekt Próżnia trafia w Twoje oczekiwania. A jeżeli wolisz akcje bardziej rapowe, to freedom for bob będzie idealne dla Ciebie.

SHOOA

shooa

Nie mogło tu zabraknąć jednego z chłopaków reprezentujących nie tyle, co Gdynię, lecz także zachodnie, najlepsze (pozdro dla kumatych) dzielnice mojego miasta. Kuba, kryjący się pod pseudonimem Shooa to jeden ze skejtów, którego twórczość mnie zaciekawiła na maxa. Mówię tutaj zwłaszcza o ostatnim utworze z jego Soundclouda „above_those_palm_trees„, który jest odejściem od klasycznych, rapowych bitów. Tutaj niemalże od razu mam skojarzenia z projektem Miami Nights ’84 (polecam, jeżeli jeszcze nie słyszeliście). Czuć tutaj inspiracje trip hopowe, czy nawet nieco jaranka deep housem – mam nadzieję, że Shooa nie będzie bał się pociągnąć dalej tych eksperymentów, gdyż może z tego wyjść naprawdę coś ciekawego w przyszłości.

Mam nadzieję, że wśród tej trójki znajdziecie coś dla siebie – a może dodalibyście kogoś z lokalnych artystów do listy wartej uwagi? Jeżeli także tworzycie coś ciekawego, to nie bójcie się tego podsyłać! Zawsze chętnie posłucham dobrej muzyki i równie chętnie coś o niej napisze. Szukajcie tam gdzie zawsze.

facebook

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus