Technofaza robi premierę i wystawę, w której maczałem palce.

Dwa wydarzenia w cenie jednego!

Jak zapewne niektórzy zajawkowicze wiedzą, zwłaszcza z różnych źródeł instagramowych, wielkimi krokami nachodzi premiera filmu ekipy technofaza, zatytułowanego „PRZEJĘCIE INICJATYWY„. Praktycznie cały projekt, rozpoczynając od filmowania, aż do montażu, to dziecko kreatywnego mózgu całej bandy – Roberta Rutkowskiego.

Nagrywanie pełnej produkcji to naprawdę trudna sprawa, jako że mi ogarnięcie kwestii kilkuminutowego montażu zajmuje średnio jakieś 3 miesiące. Film, który sobie obejrzycie w sobotę 24 listopada, powstał w całości w przeciągu poprzedniego roku kalendarzowego i występuje w nim plejada młodych skejcików z Gdyni oraz kilku dżentelmenów z Gdańska. Coś, co mnie jednak najbardziej ucieszyło, to fakt, że cytując Roberta „97% filmu nagrane jest w Gdyni”. Nie wiem dlaczego, ale od razu zyskuje to mój szacunek. Sam wiem, jak trudno jest znaleźć ciekawe i przede wszystkim nieograne wizualnie spoty w tym mieście, stąd też fakt, że był on w stanie nagrać pełen film właśnie na lokalnych miejscówkach, staje się dla mnie czymś niesamowitym.

45485641_187842995472779_8287583596034654208_n

Niektórzy z Was mogą się jednak zastanawiać: no dobra, ale kiedy i gdzie będzie można zobaczyć całość?

Otóż premiera filmu jest zaplanowana na 24 listopada na godzinę 18. Miejscem, w którym odbędzie się to wydarzenie, będzie Fyrtel — to właśnie tam w lipcu odbyła się moja wystawa. Kto był, ten wie, że to super miejsce, w którym można nie tylko miło spędzić czas, lecz również napić się zarówno napojów niewyskokowych, jak i tych z procentami. A czasami tez zjeść coś dobrego.

Ale halo halo!

Premiera filmu to zaledwie jedno z dwóch wydarzeń, jakie zostały zaplanowane na ten dzień. Po zakończeniu projekcji przestąpimy do wernisażu grupowej wystawy, której stałem się takim trochę kuratorem / ogarniaczem / jakkolwiek nazwać tę funkcję. Wszyscy jej uczestnicy, (a będzie ich piątka) mają wspólną cechę — pojawią się ze swoimi sztuczkami na filmie „PRZEJĘCIE INICJATYWY„. Na ścianie zawisną rysunki Roberta Rutkowskiego, zdjęcia Kacpra Maryksa wykonane na rzecz projektu „Crack Park”, coś ciekawego pokaże Wiktor Jakowski, działający ostatnio pod szyldem Member One, a Kuba Szulist obiecał pokazać swoją twórczość niemuzyczną. Nawet ja coś zaprezentuje.

Także, jeżeli jeszcze nie wiesz, co robić w sobotę 24 listopada, to zapraszamy Cię na Fyrtel, gdzieś koło 18. Skoro dwa wydarzenia w cenie jednego, to chyba warto się tam zjawić co?

Tutaj link do wydarzenia, co by Ci świta pana Zuckerberga przypomniała w porę, że już trzeba wychodzić -> https://www.facebook.com/events/344283062819025/

Widzimy się?

facebook

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus