INOMHUS ROZMAWIA #9: KOM TILLBAKA

Dziewiąty epizod najbardziej nieregularnego podcastu w tej części galaktyki.

Na pewno mieliście w swoim życiu sytuację, w której to, co robi dana osoba, nijak współgra z jej wyglądem. No to ja właśnie miałem tak z Wojtkiem, znanym szerzej jako Kom Tillbaka, który zagościł (a właściwie to ja zagościłem, ale o tym później) w dziewiątym epizodzie podcastu INOMHUS ROZMAWIA…, skupiającego się na rozmowach z ciekawymi, kreatywnymi ludźmi.

inomhus

Kom Tillbaka tworzy bardzo ciężkie, wręcz mroczne ilustracje, które poprzez swoją tajemniczą, brudną estetykę budzą skojarzenia z najbardziej undergroundowymi thrashmetalowymi zespołami, których nazwy nawet nie jesteś w stanie wymówić. To w sumie całkiem spoko skojarzenie, zwłaszcza gdy zobaczysz to, ile najróżniejszych okładek i plakatów dla muzyków (i nie tylko) stworzył ten pan.

Z drugiej strony, Wojtek to wręcz idealna personifikacja określenia „baby face killer”. Taki kontrast.

Okoliczności naszej rozmowy też były bardzo ciekawe. Jako że Wojtek po powrocie ze studiów mieszka na łodzi, to zaprosił mnie na nią, abyśmy sobie pogadali, wypili piwo i takie tam. No to zabrałem mikrofony, kompa, spakowałem się na rower i pojechałem na miejsce.

Efektem naszego spotkania jest ponad godzinna rozmowa, która jest jednocześnie najbardziej niekontrolowaną, a zarazem niezwykle ciekawą podróżą przez umysł artysty, jakim jest Kom Tillbaka. Rozpoczynając od tego, skąd wziął się jego bardzo oryginalny styl, po historię przyjaźni pomiędzy człowiekiem a ćmą. To serio trzeba posłuchać.

A, okładkę podcastu też zrobił Wojtek, co w sumie całkiem mi się spodobało.

Podcast można odsłuchać w trzech miejscach: Soundcloudzie, Spotify oraz Youtube – także każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy możecie zablokować swój telefon/komputer/tablet/samochód, czy też raczej nie.

 

Poprzednie prace, kontakt i nie tylko z Kom Tillbaka możecie znaleźć na:

No to co, wy słuchacie tej bądź co bądź dziwnej rozmowy, a ja idę robić okładkę do kolejnego podcastu, który właśnie się renderuje.

Dozo.

facebook

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus