INOMHUS ROZMAWIA… #11: IGOR MORITZ

Jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie rozmów w historii podcastu.

Wiecie, jak to jest, kiedy zaczynacie robić sobie jakąś „rzecz”, wymagającą interakcji z drugą osobą, to na pewno macie taką małą listę osób, z którymi chcecie zrobić to „coś” To ja tak mam z moim podcastem. Są osoby, które od zawsze chciałem złapać na rozmowę i bez wątpienia jednym z takich ludzi jest Igor Moritz.

O Igorze swoje już napomknąłem co nieco na blogu, jednak chciałbym tu nieco dopisać. Igor, poza byciem mega dobrym artystą, jest jednym z najciężej pracujących ludzi ever. Ciągle coś robi – a to działa w szkicowniku, a to maluje, a to rysuje już konkretne wizje w swój niepowtarzalny i unikalny sposób. Przy okazji tworzy on tak dużo, że momentami aż nie idzie ogarnąć tego, ile wrzuca na swój Instagram (polecam go tutaj, świeżynki wpadają codziennie).

Jako że Igor nie mieszka na co dzień nie tyle, co w Gdyni, ale w naszym kraju, to dorwanie go na rozmowę musiało nieco poczekać. Jak już jednak ten jegomość pojawił się w Gdyni (notabene, tuż przed kolejnym wyjazdem), to dopilnowałem tego, abyśmy mogli się spotkać na pogadankę przy herbacie.

Nasza rozmowa trwała ponad godzinę i w trakcie niej poruszyliśmy masę ciekawych kwestii takich jak historia mariażu Igora z malarstwem (także jego „profesjonalną” stroną), kwestie krytyki czy szukania własnej drogi w tworzeniu. A tutaj jest link do prac Tal R, o których też pogadaliśmy. Cała rozmowa może posłużyć jako wprowadzenie do poznania Igora i rozpoczęcia przygody ze śledzeniem jego poczynań w świecie sztuki.

Jak to zawsze bywa, nasza rozmowa jest dostępna na Soundcloudzie, Spotify i Youtube. Także do wyboru do koloru, niezależnie czego używacie regularnie.

No to słuchajcie, bawcie się dobrze i poznajcie kim jest Igor Moritz!

facebook

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus

mixcloud