„Młodzi bezrobotni ludzie” – historia obrazu

O tym, jak udokumentowałem najbardziej aktualny moment swojego życia.

Mały background

Ostatni czas jest dla mnie bardzo dziwny. Doszedłem do punktu, w którym moje życie stało się zbyt bezpieczne. Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to coś dobrego. Przecież tak wielu z nas dąży do tego, aby czuć się w życiu stabilnie (zwłaszcza dzięki pracy), a przy tym dobrze się bawić w czasie wolnym od niej. Ja poczułem jednak coś całkowicie innego. Uznałem, że to już nie dla mnie.

Właśnie dlatego odszedłem z firmy, w której pracowałem niemalże od początku roku, całkowicie bez planu co dalej. Wiedziałem jednak, że potrzebuje nieco zaryzykować i spróbować swoich sił w byciu twórcą na więcej niż kilka godzin po pracy. Zostało to bardzo ładnie ujęte przez najbliższą mi osobę — Olę.

…kiedy większość z nas miała swoje dziwne pomysły gdzieś w okolicach liceum, ty masz je dopiero teraz…

„Młodzi bezrobotni ludzie”

Postanowiłem jakoś udokumentować tę decyzję dotyczącą mojego życia. Jak się pewnie domyślacie po tytule, namalowałem związany z nią obraz.

Obraz ten nazwałem „Młodzi bezrobotni ludzie” i powstał on na płótnie o wymiarach 100×80 centymetrów. Na początku jego malowania, chciałem umieścić na nim wyłącznie siebie, jednak z czasem doszedłem do innego wniosku. Przecież nie tylko ja znajduje się w tym okresie swojego życia. Wielu ludzi w moim wieku, lecz także młodszych i starszych zmaga się z wyborem własnej ścieżki. Każdy z nich zastanawia się „czy opłaca się tak ryzykować?„. Właśnie dlatego, grupa tych „poszukiwaczy” towarzyszy mi na tym obrazie. Każdy z nich jest całkowicie inny, lecz szuka tego samego – szczęścia i spełnienia.

mlodzibezrobotni.jpg
„Młodzi bezrobotni ludzie”, 100×80, akryl na płótnie, 2019

Jeżeli zainteresował Cię obraz „Młodzi bezrobotni ludzie” lub jego historia, to mam dla ciebie dobrą informację: jest on na sprzedaż. Po więcej szczegółów skontaktuj się ze mną przez Facebooka, Instagrama, czy maila – malinowskib2@gmail.com . Wszystko znajdziesz poniżej.

facebook

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus

mixcloud