„Wakacje u babci” – historia obrazu

Historia o tym, jak z czystej ekspresji… powstał obraz o wakacjach.

Moje tworzenie zwykle staram się ograniczyć do maksymalnie jednego posiedzenia.

Jestem wielkim orędownikiem (notabene własnej) teorii, że obraz/rysunek musi powstać możliwie jak najszybciej. W taki sposób można maksymalnie wykorzystać emocje – budować na nich i badać to, jak wpływają one na samopoczucie i co za tym idzie – twórczość.

Taki też był obraz, który zobaczycie poniżej- niech nazywa się „Bez tytułu„. Jest to chyba najbardziej ekspresyjna rzecz, jaką udało mi się kiedykolwiek zrobić, zwłaszcza że malowałem to nie pędzlami, a palcami. Poczułem jednak, że praca ta jest zbyt „pusta” w swojej warstwie wizualnej i nie reprezentuje mnie samego tak, jak bym tego chciał.

dziecko wykonane ze skrajnych emocji.jpg

Przy okazji, zacząłem tworzyć katalogi z wykonanymi w ostatnim czasie pracami w formie PDFów. Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana ich uzyskaniem, skontaktuj się ze mną przez FB/Insta. Wszystko znajdziesz na końcu posta.

„Wakacje u babci”

Wracając do głównego tematu wpisu, postanowiłem zakryć go czymś, co jest bardziej „moje”. Tak też powstał obraz „Wakacje u babci” wykonany przy pomocy farb akrylowych. Jest on wizją mającą przypominać wspomnienia z mojego dzieciństwa, gdzie jako młodzian latałem za piłką i byłem łowcą przygód. Stąd też postać umieszczona na obrazie ma nieco dziecięcą budowę ciała, a towarzyszą jej elementy otoczenia znane z polskich wsi. Drzewa, drewniana stodoła i niebo znajdujące się na skraju zachodu i apokalipsy. Pewne rzeczy kiedyś się kończą, nieważne jak bardzo byśmy od tego faktu uciekali.

wakacje u babci_acrylic on canvas_50x70_2019.jpg
„Wakacje u babci”, akryl na płótnie, 50×70 cm, 2019

Jeżeli zainteresował Cię obraz „Wakacje u babci” lub jego historia, to mam dla ciebie dobrą informację: jest on na sprzedaż. Po więcej szczegółów skontaktuj się ze mną przez Facebooka, Instagrama, czy maila – malinowskib2@gmail.com . Wszystko znajdziesz poniżej.

facebook

instagram @bmalinowski

instagram @theinomhus

mixcloud